Анотація дисципліни

Сталий розвиток - це соціально, економічно і екологічно збалансований розвиток, спрямований на створення економічного потенціалу, повноцінного життєвого середовища для сучасного та наступних поколінь на основі раціонального використання ресурсів (природних, трудових, виробничих, науково-технічних, інтелектуальних тощо), технологічного переоснащення і реструктуризації підприємств, удосконалення соціальної, виробничої, транспортної, комунікаційно-інформаційної, інженерної, екологічної інфраструктури, поліпшення умов проживання, відпочинку та оздоровлення, збереження та збагачення біологічного різноманіття та культурної спадщини.
Навчальна дисципліна «Сталий розвиток у виробництві» передбачає лекції із застосуванням перевірок та проведенням короткотермінових контрольних робіт; поточне тестування; написання рефератів. Інноваційні методи з використанням мультимедійних презентацій.
Результати навчання: – знання та розуміння взаємозв’язків між факторами розвитку суспільства; – знання на рівні новітніх досягнень, необхідні для дослідницької та інноваційної діяльності у сфері екології, охорони довкілля та збалансованого природокористування.

Мета і завдання дисципліни

Метою вивчення навчальної дисципліни є підготовка менеджерів вищого рівня та системних аналітиків, спроможних приймати науково обґрунтовані та практично доцільні рішення на державному та муніципальному рівнях, на рівні управління великими компаніями та машинобудівними підприємствами, спрямовані на сталий розвиток окремо взятого регіону з урахуванням глобальних процесів.
Основними завданнями вивчення дисципліни є:
- надати уявлення про основні сучасні проблеми розвитку світової спільноти;
- опанування ключовими положеннями концепції сталого розвитку;
- опанування стратегічними цілями Державних програм розвитку пов’язаних з необхідністю переходу на модель сталого розвитку;
- опанування принципами державної політики сталого розвитку.